Przejdź do treści

Więcej pracy w przemyśle, bardzo dużo ofert pracy

  • przez

Ekonomiści wieszczą, że pozytywne zmiany gospodarcze, jakie obserwujemy na rodzimym rynku pracy już od jakiegoś czasu utrzymają się w kolejnych miesiącach. Dla specjalistów związanych z branżą przemysłu i produkcji może to oznaczać nie tylko szansę na wyższe wynagrodzenia, ale także więcej ofert pracy.

Jeśli chodzi o polski przemysł w dużej mierze opiera się on na współpracy z podmiotami zagranicznymi. Inwestorzy i kontrahenci cenią sobie wysoką jakość towarów produkowanych w Polsce, której towarzyszą stosunkowo niskie koszty pracy, przynajmniej w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej.

Co prawda, według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w marcu 2016 wskaźniki są nieco słabsze niż te dotyczące przemysłu w lutym, ale w porównaniu z poprzednim rokiem wskazują na lepszą kondycję tej dziedziny krajowej gospodarki. Wzrostu produkcji według GUS odnotowano aż w 23 dziedzinach przemysłu – szczególnie w branży sprzętu transportowego, mebli, towarów elektronicznych i optycznych. Firmy, które zajmują się produkcją właśnie w tych działach powinny w najbliższej przyszłości być zainteresowane zwiększeniem zatrudnienia, co kandydaci będą mogli obserwować w rosnącej ilości ofert pracy.

Polski przemysł nabierze sporego rozpędu również dzięki inwestycjom zagranicznym związanym z branżą motoryzacyjną. Według szacunków Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wyniki jakie osiągamy w kraju już są na zadowalającym poziomie, a w kolejnych miesiącach mają one tylko rosnąć. Tegoroczne wyniki w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim w branży motoryzacyjnej są wyższe o ponad 9%. Głównym źródłem dobrych wyników finansowych polskich ośrodków przemysłowych jest produkcja części samochodowych na zamówienie zagranicznych fabryk samochodowych. Według szacunków dziennikarzy Rzeczpospolitej w 2016 roku można się także spodziewać wzrostu zatrudnienia pracowników w przemyśle motoryzacyjnym aż do 300 tysięcy (oferty pracy).

Pracodawcy deklarują chęć zwiększenia zatrudnienia w branży przemysłu i produkcji, a więc w kolejnych miesiącach można oczekiwać większej ilości ogłoszeń o pracy. Kto znajdzie odpowiednią ofertę pracy dla siebie? Na pewno nie zabraknie propozycji zatrudnienia dla fachowców o twardych kwalifikacjach i z doświadczeniem zawodowym. Warto też dodać, że im większe kompetencje, w połączeniu ze zmianami, które zmierzają do rynku pracownika, pracownicy będą mieli większe możliwości negocjacji warunków pracy.

Join the conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *