Przejdź do treści

Jak znaleźć pracę w sieci

  • przez

Internet oferuje niemal nieograniczone możliwości – za pośrednictwem sieci można dziś w każdej chwili i w dowolnym miejscu sprawdzać bieżące informacje ze świata, zrobić zakupy, pozostawać w kontakcie z bliskimi, a nawet planować podróże. Internet to także przydatne narzędzie w poszukiwaniu pracy, czego dowodzą liczne portale z ogłoszeniami o pracy. Jak wybrać ten najlepszy?

Czytelny wygląd i prosta obsługa

Poszukiwanie pracy nierzadko może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Dlatego tak ważne jest, aby portal, z którego korzystamy był po prostu przyjemny dla oka. Żeby ułatwić sobie proces szukania zatrudnienia warto też wybrać taką stronę, która jest łatwa w obsłudze, a jej budowa nie jest nadmiernie skomplikowana. Podstawą jest dobrze funkcjonująca wyszukiwarka ofert pracy, ale to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Dużo łatwiej jest aplikować na nowo pojawiające się ogłoszenia przy użyciu wcześniej spersonalizowanego profilu – dlatego szukajmy strony z zakładką typu strefa kandydata czy strefa pracodawcy.

Nowe technologie

Technologia idzie na przód i każdego dnia możemy obserwować dynamiczne zmiany w obrębie tej dziedziny. Dlatego standardem powinno być dostosowanie portalu do obsługi na urządzeniach mobilnych, takich jak chociażby smartfony. Dzięki temu kandydaci mogą bez problemu, niezależnie do tego gdzie są (o ile mają dostęp do internetu) przeglądać najnowsze oferty pracy i aplikować na nie.

Przydatne funkcje

Mając na uwadze to, że czekają nas częste wizyty na danej stronie, warto szukać takiej, która będzie oferowała nie tylko ogłoszenia o pracy, ale również inne praktyczne informacje. Na przykład na szukampracy.pl użytkownicy mogą bez konieczności rejestracji ani logowania korzystać ze stale powiększającej się bazy tekstów eksperckich czy przeglądać bazę katalog pracodawców. Do dyspozycji kandydatów są także takie narzędzia jak kalkulator wynagrodzeń netto-brutto czy merytoryczne porady i wzory CV.

Join the conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *